Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Flavorful, tasty food and drink to enjoy in the company of friends and family.

Mulliri Plus

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, kështu që ia vlen përpjekja për të ngrënë një të shëndetshëm! Ne jemi këtu për t'ju ofruar një mëngjes të mirë çdo ditë me një menu të recetave më të shijëshme dhe të shëndetshme.

Kuzhinierët tanë të talentuar sjellin vitet e eksperiencës në kuzhinë me një stil unik në përgatitjen e gatimeve. Ne krenohemi duke përdorur në kuzhinë përbërësit me cilësorë për sanduiç dhe sallata, ushqime të nxehta dhe të ftohta, supa dhe pasta të freskëta.

Shërbimi ynë -Take Away- me paketimet më cilësore ju ofron mundësine për të shijuar gatimet tona kudo njësoj. Gatime të ngrohta dhe të freskëta sikur të ishit në ambientet e Mulliri Plus!

Ne nuk jemi vetëm një tjetër coffee shop me një përzgjedhje të kafes më të mirë, Mulliri Plus gjithashtu ofron një gamë të pijeve alkoolike si birra dhe verëra cilësore.

“Life is always asking the same question ; WHAT’S FOR LUNCH?”

ALL DAY FOOD.

MENGJESI

 • Omlete Franceze

  200 Lekë

  Ekstra: Djath Pecorino 70 / Djath Gouda 50 / Djath i Bardhë 50 / Proshute Pule 70 / Proshute Gici 50 / Perime 50
 • BUKË ME VEZË

  200 LEKË

 • Veze Benedict

  320 leke

 • Kos me Muesli dhe Fruta Pylli

  200 leke

 • PETULLAT E GJYSHES

  230 LEKË

 • OMLETË FSHATI

  180 Lekë

  Ekstra: Djath Pecorino 70 / Djath Gouda 50 / Djath i Bardhë 50 / Proshute Pule 70 / Proshute Gici 50 / Perime 50

SALLATA

 • Viviene

  420 Lekë

  Sallatë franceze, rukola, domate e thatë, pomodorini, rrepë e kuqe e marinuar me salcë balsamike
 • Mistosa

  580 Lekë

  Copëza pule, radikio, lola, spinaq, rukola dhe e marinuar ne salcë rrënje
 • 1001 Netë

  450 Lekë

  Bulgur, majdanoz, chives, miser, qepë e njomë, borzilok, dhe e marinuar me salcë lime
 • Çezar

  490 Lekë

  Sallatë iceberg, copëza pule të skuqura, djath grana, djath grana crisps, salca e shefit, krutons
 • Nisuaz

  580 Lekë

  sallatë franceze, radikio, rukola, ullinj, caperi, karrota, djath grana, vezë e zierë, peshk ton, vaj ulliri, uthull balsamike, glaze balsamike

ORIZ I SKUQUR

 • Me Perime

  280 leke

 • Me pule

  330 Lekë

 • Me Gic

  330 leke

 • Me Karkaleca

  580 leke

SNACKS

 • Club Sandwich (Pule ose Gic)

  320 Lekë

 • Brusketë Fshati

  250 Lekë

  Buka e shtepisë, domatë, kastravec, kaperi, ullinj, mousse djathi feta

SUPA

 • Vegjetariane me Qiqra

  300 Lekë

 • Aziatiake me Mish

  420 Lekë

 • Krem Brokoli

  380 Lekë

 • Krem Pule

  400 Lekë

 • Krem Kerpudhe

  390 Lekë

RISOTTO

 • Risotto Prosciutto e Brandy

  470 Lekë

  Rizoto me proshute dhe konjak
 • Risotto Funghi e Tartufata

  550 Lekë

  Rizoto me kerpudha dhe salcë tartufi
 • Risotto Spinaci Gorgonzola e Noci

  480 Lekë

  Rizoto me spinaq, gorgonzola dhe arra
 • Risotto Gamberetti e Zucchine

  580 Lekë

  Rizoto me karkaleca dhe kunguj

BURGERS

 • Big Burger Viçi (me patate wedges)

  400 Lekë

 • Big Burger Veggie (me patate wedges)

  400 Lekë

 • 3 Mini Burger Viçi (me patate te skuqura)

  400 Lekë

 • 3 Mini Burger Pule (me patate te skuqura)

  380 Lekë

 • 3 Mini Burger Pule (me patate të skuqura)

  380 Lekë

KRYESORE

 • Veggie Noodles

  400 Lekë

  Nudëlls orizi me perime
 • Chicken Pad Thai Noodles

  690 Lekë

  Nudëlls orizi me pulë perime dhe salcë soje
 • Chicken Curry Egg Noodles

  580 Lekë

  Nudëlls me vezë pule, perime dhe curry

PASTA

 • Spaghetti al Burro

  220 Lekë

  Spageti me gjalpë
 • Spaghetti alle Erbe Aromatiche

  250 Lekë

  Spageti me gjalpë dhe erëza aromatike
 • Spaghetii Aglio, Olio, Peperoncino

  280 Lekë

  Spageti me hudhra, vaj ulliri ekstra i virgjër dhe spec djegës
 • Spaghetti Carbonara

  550 Lekë

  Spageti me guanciale derri, vezë të freskëta dhe grana Padano, piper i zi
 • Spaghetti al Ragu

  480 Lekë

  Spageti me ragu (mish i grirë, karrota, selino, qepë, borzilok, kripë, piper i zi)
 • Spaghetti al Pomodoro e Basilico

  250 Lekë

  Spageti me salcë domatesh të freskët dhe borzilok
 • Linguine al Pesto Genovese

  300 Lekë

  Linguine me pesto gjenoveze (borzilok, hudhër, vaj ulliri ekstra i virgjër, grana Padano, stika pishe)
 • Linguine Gamberetti e Zucchine

  580 Lekë

  Linguine me karkaleca dhe kungull
 • Penne Pollo e Funghi

  350 Lekë

  Pene me pulë dhe kërpudha shampinjon
 • Farfalle al Salmone e Panna

  580 Lekë

  Farfalle me salmon dhe pana
 • Rigatoni con Spinaci Gorgonzola e Noci

  450 Lekë

  Rigatoni me spinaq, djath gorgonzola dhe arra
 • Pappardelle Tagliata di Manzo e Tartufata

  750 Lekë

  Papardele me fileto viçi dhe salcë tartufi

AZIATIKE

 • Shishqebap Pule

  480 Lekë

  Me perime milefoglie
 • Shishqebap Viçi

  580 Lekë

  Me perime zgare
 • Mish Gici

  490 Lekë

  Me salce Teriaki, xhinxher, kerpudha dhe oriz
 • Fileto Pule

  450 Lekë

  Me salcë krem pule, perime të ziera

KREPAT

 • Çokollatë e Zezë & Biskotë

  130 Lekë

 • Nutella

  130 Lekë

 • Nutella & Banane

  180 Lekë

 • Nutella & Karamel

  180 Lekë

 • Proshutë Pule & Djath Guda

  180 Lekë

 • Fantazia

  240 Lekë

  Proshutë pule, kastravec, spec i kuq, spec jeshil, sallate franceze, krem djathi, salcë barbeque
 • 4 Djathrat

  220 Lekë

  Krem djathi, pecorino romano, guda, gorgonzola

E para coffee brand qe i mesoi shqiptaret te marrin nje coffee to-go dhe te pijne nje espresso te shpejte ne kembe dhe jo duke u ulur per ore te tera ne kafene.

Ela Noi

Ah sikur te kishte si Mulliri Vjeter ne cdo cep te qytetit. Cdo mengjes do te fillonte me se miri.

Vildan Haxhihyseni

🙂 <3 rrjeti me i mire i Tiranes me kafe e produkte shume cilesore, me njerez te mrekullueshem qe e kane ndertuar kete biznes po dhe ata qe punojne aty ashtu jane. Suksese!!!

Rosela Koci

Ambìent perfekt te Mulliri i vjeter te rruga Petrela,kafe dhe produkte cilesore,stafi shume miqesor me sherbim profesional dhe te mrekullueshem.Vend ideal per te kaluar qaste te kendshme.

Latif Gjoka

Love it. Every thing is nice. Coffee and good snacks. 100 lek for americano coffee.

Rayan Fayez

Very good coffee and cookies! I went there too late to find brioches left. It's a nice place, meant for quick breakes (standing tables)

Romina Ziu