Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Rreth Nesh

Kompania jonë “Mulliri VjetĂ«r”, me mĂ« shumĂ« se 20 vjet eksperiencĂ«, e filluar mĂ« parĂ« nga njĂ« iniciativĂ« e guximshme dhe duke ushqyer me vizion, misionin pĂ«r tĂ« prodhuar kafenĂ« e cilĂ«sisĂ« mĂ« tĂ« lartĂ« pĂ«r ta shĂ«rbyer pranĂ« jush.

NdĂ«rkohĂ« qĂ« aktiviteti ynĂ« po rritet ne bashkpunim me faktin se numri i konsumatorĂ«ve dhe kĂ«rkesa per kafe cilĂ«sorĂ« qĂ«ndron po nĂ« rritje, bĂ«nĂ« qĂ«  angazhimi ynĂ« per shpĂ«rndarjen e mishelĂ«s cilĂ«sore jo vetem lokalisht por nĂ« tĂ« gjithĂ« komunitetin tonĂ« te rritet me hapa tĂ« shpejta. Strategjia e “Mulliri Vjeter” Ă«shtĂ« prodhimi i kafesĂ« mĂ« cilĂ«sore duke ruajtur çmimin mĂ« tĂ« arsyeshĂ«m. Aktiviteti yne u ngrit se tepĂ«rmi duke tejkaluar mĂ«nyrĂ«n tonĂ« tradicionale tĂ« punĂ«s. Ky ishte momenti i duhur per te prezantuar traditĂ«n tonĂ« me teknologjitĂ« moderne te prodhimit dhe te shpĂ«rndarjes pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« tĂ« mundur plotĂ«simin e kĂ«rkesave gjithmonĂ« nĂ« rritje per produktin tonĂ«. Sot, me modesti mund tĂ« shprehim tek ju faktin se “Mulliri Vjeter” ështĂ« njĂ« lider nĂ« cilĂ«sinĂ« e kafesĂ«, kjo, si njĂ« arritje e vĂ«shtirĂ« por ama rrjedhojĂ« e idesĂ« tonĂ« se:  “Kur dikush punon me ndershmĂ«ri, devotshmĂ«ri dhe sidomos me pasion, nuk ka asnjĂ« vĂ«shtirĂ«si qĂ« nuk mund te kalohet”.

Sot ne nuk jemi me një kompani prodhimi e fokusuar vetëm ne Tiranë por nje emër tepër i njohur ne të gjithë Shqipërinë dhe qytete si: B. Curri, Kruja, F. Kruja, Shijak, Durrës, Lushnje, Fier, Vlora, Përmet, Peqin, Librazhd, Shkodër, etj. dhe gjithashtu ne treva Shqipëtarë rreth rajonit tonë. Klientët tanë, të cilët janë bërë tashme miqtë tanë, rriten çdo ditë edhe jashtë Shqipërisë ne vëndet si Kosova, Maqëdonia, Greqia dhe Shtetet e Bashkuara.

Ky fakt na bën tepër krenar dhe gjithashtu na ngarkon me përgjëgjsinë që iniciativa jonë e fillimit që ndërmorrëm me shumë pasion të mund të forcohet nga dita në ditë dhe të rritet duke mbrojtur gjithmonë misionin dhe vizionin tonë për kafenë tuaj.

Misioni ynë do bazohet dhe do mbështesë gjithmonë cilësinë.

Gjithashtu do të jetë i bazuar në bashkëpunimin, respektin për punën e të gjithëve, për krijimin e ambientit të përsosur, ku të gjithë do të gjeni cilësinë e shumë kërkuar të bashkuar me qetësi, miqësi dhe shume buzëqeshje, dhe një shërbim plot ngrohtësi i cili do ju beje të ndiheni gjithmonë si në shtëpinë tuaj por ama i rrethuar mes miqëve më të mirë. Klientet do të jetë gjithmonë një partner me të cilët ne ndajmë gjithçka, sepse ajo që ne bëjmë nuk është thjesht një punë, kjo është një pasion dhe dashuri për kefenë që në të gjithë ëndërrojmë të shijojmë çdo ditë. Kjo është motivi që na shtyn për të vazhduar me guxim dhe besim rrugën tonë drejt përsosjes.